?

Log in

Previous Entry | Next EntryПохоже, Запад всерьёз взялся за анализ и изобличение манипуляционных информационно-психологических методик, используемых РФ в гибридной войне против Украины (да и самого Запада тоже). И даже в такой специфической сфере, как шутки юмора.

Намедни увидел свет аналитический доклад Центра стратегических коммуникаций НАТО (NATO Strategic Communications Centre of Excellence, NATO StratCom) "StratCom laughs: in search of an analytical framework".

Один из соавторов этого доклада - украинец Максим Кияк, кандидат философских наук и общественный деятель. Его раздел посвящён использованию юмора для целей солидаризации, дискредитации и снятия напряжения в украинских СМИ в 2014-2016 гг.

Сам процес підготовки тривав майже п`ять місяців і завершився нещодавньою урочистою презентацією результатів у Латвійському національному університеті та безпосередньо публікацією самого дослідження. Куратором проекту виступила професор Латвійського національного університету пані Занета Озоліна.

За словами самого Максим Кияка, «було доволі складно психологічно досліджувати використання гумору саме в Україні, коли чи не щодня внаслідок російської агресії у твоїй країні гинуть люди та відбуваються бомбардування. Але, разом із цим, приходило й усвідомлення того, наскільки потужним і, якщо хочете, серйозним засобом є гумор, і того, як українцям вдалося вміло використовувати цей засіб. Адже, на мою думку, гумор є одним із найкращих ліквідаторів ворожих інформаційних атак».

Протягом усього періоду функціонування центру стратегічних комунікацій НАТО Максим Кияк є другим українцем, котрий підготував дослідження для цієї структури. Першим був колишній міністр закордонних справ, пан Володимир Огризко.

Дане дослідження, на думку Максима, слугує також і ознакою того, що тема України у світі цікава та затребувана. Адже, жодна інша країна у світі сьогодні не має навіть близько подібного досвіду протистояння російській агресії на всіх фронтах як Україна. І, відповідно, жодна інша країна не може похизуватись таким різноманіттям і різнобарв`ям прикладів застосування гумору під час гібридної війни. "Про унікальний досвід України дізнаються тепер ще більше фахівців, політиків, керівників західних держав і звичайних людей по всьому світу»,- стверджує співавтор доповіді.

Важливим моментом дослідження є його унікальна методологія та рекомендаційна частина. Воно вже стало найбільш резонансним серед усіх попередніх доробків центру стратегічних комунікацій НАТО. Дослідження активно читають і аналізують у найбільших аналітичних центрах світу та у владних кабінетах країн НАТО.

Викликало воно і чималу хвилю істерії у російських медіа. Марія Захарова, Олександр Масляков, Михайло Галустян, Іван Ургант, Олександр Дугін – це лише незначна частина тих, хто встиг висловитись щодо нього. Встигли його обговорити і на більшості російських політичних ток-шоу. При цьому, росіяни звужують тематику самого дослідження лише до вивчення КВН як фактору пропаганди, хоча воно складає лише 15% всього матеріалу. Цікаво, що саме матеріал, котрий стосується вивчення КВН готувала дослідниця, яка сама протягом багатьох років була його учасницею. Ще один із розділів дослідження за авторства Сігіти Струберги стосується теми дискредитації західних лідерів у російських вечірніх комедійних ток-шоу.

«Подібна реакція з російського боку є яскравим свідченням того, що ми, як група дослідників, поцілили у Ахіллесову п`яту. Але нічого. Поборемо, переборемо і пересміємо!»,- зазначає Максим. (с) BukNews


Скачать доклад можно по ссылке: http://stratcomcoe.org/download/file/fid/7890

Кажется, один известный российский петросян клоун-йумарист по кличке "Хуйло", любящий шутки про бабушко-дедушкинские половые органы, доюморился...-------------------------------------------------------------------------
В связи с переездом серверов ЖЖ непосредственно на оккупированную путинской фашнёй территорию, журнал работает как зеркало. Комментарии отключены. Желающимся высказаться по теме поста - милости просим на DreamWidth.

Profile

Jonathan Simba
jonathan_simba
Jonathan Simba

Latest Month

April 2017
S M T W T F S
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Tags

Рейтинг блогов

Powered by LiveJournal.com
Designed by Lilia Ahner